پنجشنبه, 04/07/1397 - 08:29 hamedan

دنیای کودکانه آینده‌ساز بانوی کارآفرین همدانی شد

یک بانوی ۴۱ ساله همدانی در حرفه عروسک بافی به‌عنوان کارآفرین نمونه در سال گذشته در استان همدان انتخاب‌شده است و توانسته برای ۱۶ نفر به‌صورت مستقیم ایجاد اشتغال کند.
دنیای کودکانه آینده‌ساز بانوی کارآفرین همدانی شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان،  به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، یک کارآفرین همدانی در سال ۹۵ بعد از جدایی از همسرش به دلیل مشکلات شخصی با مراجعه به کمیته امداد تحت حمایت قرار می‌گیرد ولی این بانوی پرتلاش می‌خواهد روی پای خودش بایستد و فقط نیازمند پشتوانه‌ای استوار برای شروع کار موردعلاقه‌اش است و می‌خواهد زندگی‌اش را دوباره از نو بسازد.
بعد از گذشت شش ماه از ورودش به کمیته امداد با دریافت ۱۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی، با کمک کمیته امداد و یاری خداوند شروع به کار عروسک بافی می‌کند، عروسک‌هایی بافتنی که یادآور بسیاری از زنان و مردان امروز است و آن‌ها را به دنیای خوش کودکی فرومی‌برد.
معصومه مرادی فراز، بانوی ۴۱ ساله همدانی در حرفه عروسک بافی طرح نمونه و در سال گذشته نیز به‌عنوان کارآفرین نمونه در استان همدان انتخاب‌شده است و ماهیانه یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارد بیان کرد: کارم را با بافتن لیف و عروسک‌های ساده شروع کردم و بعد از چند سفر به تهران و شمال بیشتر با بازار فروش عروسک آشنا شدم و با استفاده از تنوع و طرح‌های جدید شروع به بافت عروسک‌های بیشتری کردم و از طرح‌های متنوع‌تری نیز استفاده کردم.
مرادی فراز ادامه داد: کارم به‌صورت شرکت با نام آبشار رنگی، آسمان نیلگون ثبت‌شده است و تاکنون زمینه اشتغال ۱۶ نفر را با آموزش به آن‌ها ایجاد کرده‌ام و در صورت حمایت بیشتر می‌توانم با گسترش کارگاه و انتقال آن به مرکز شهر برای ۱۵ نفر دیگر نیز ایجاد اشتغال کنم و قصد دارم به مددجوهای کمیته امداد در ۱۰ جلسه به‌صورت رایگان آموزش بدهم تا بتوانند در منزل و در کنار خانواده، خوداشتغالی کنند.
وی که در فروشگاه رفاه استان همدان نیز دارای یک غرفه است و صنایع‌دستی خود را در آنجا به نمایش و فروش گذاشته است، گفت: ماهیانه تعداد بالایی از عروسک‌هایم را به‌صورت دائم برای فروش به تهران ارسال می‌کنم و همچنین با استانداری و بهزیستی نیز همکاری دارم و به افراد موردنظر آن‌ها آموزش می‌دهم.
بانوی کارآفرین و موفق همدانی در پایان افزود: اکنون شروع به آموزش عروسک بافی به زندانیان کرده ام تا بتوانند پس از آزادی با شروع یک کار شرافتمندانه زندگی خود را از نو شروع کنند.
این بانوی کارآفرین بابیان اینکه سالانه در نمایشگاه‌های بسیاری شرکت می‌کند، بیان کرد: اخیراً با شرکت در بازارچه رمضان که کمیته امداد برگزار کرده بود و به‌صورت رایگان غرفه‌ها را در اختیار ما گذاشته بود توانستم فروش خوب و قابل‌توجهی داشته باشم.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.