چهارشنبه 1399/12/06 - 08:51 hamedan-admin

اهدای ۱۲۰۰ تبلت و گوشی به دانش‌آموزان نیازمند

-مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین (ع) همدان از کمک ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومانی معلمان بسیجی استان همدان در حوزه آموزش خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان، طیب فریادرس در تشریح اقدامات صورت گرفته سازمان بسیج فرهنگیان همدان از ابتدای سال تاکنون به سه محور اصلی فعالیت سازمان در راستای تحقق اهداف بسیج اشاره و اظهار کرد: سازمان بسیج فرهنگیان در اجرای رسالت خود و کمک به آموزش و پرورش و تربیت نسل تمدن‌ساز امسال با توجه به شرایط کشور در سه عرصه مقابله با کرونا، پیگیری اجرای سند تحول بنیادن و شبکه‌سازی عمومی در فضای فرهنگیان اقدامات مهم و اثرگذاری انجام داده است.

وی از تهیه و توزیع ۵ هزار بسته بهداشتی و غذایی به ارزش ۲۵۰ هزار تومان برای نیازمندان آسیب دیده از کرونا خبر داد و بیان کرد: در این خصوص معلمان بسیجی با کمک یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی از قشر آسیب‌پذیر حمایت کردند.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین (ع) همدان به برگزاری جهاد آموزشی در راستای تحقق عدالت اجتماعی با حضور ۲ هزار و ۴۰۰ معلم بسیجی اشاره و بیان کرد: با توجه به آسیب فضای آموزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا و اینکه ۳۰ درصد از دانش‌آموزن استان در مناطق محروم و حاشیه شهر و روستا‌ها زندگی می‌کنند و به اینترنت و فضای مجازی دسترسی ندارند و شرایط آموزشی به هر دلیلی برای آن‌ها فراهم نشده، برنامه جهاد آموزشی با چند طرح متفاوت و متناسب با شرایط برگزار شد که قابل تقدیر است.

وی به فعالیت مستمر ۸۰۰ معلم بسیجی در جهاد آموزشی اشاره و عنوان کرد: معلمان جهادی در روز‌های پنج‌شنبه در حاشیه شهر‌ها و مناطق محروم و کم برخوردار حضور یافته و در فضای محدود، کلاس را برای دانش‌آموزان برگزار کرده و محتوای آموزشی لازم را در اختیار آنان قرار دادند.

*اهدای ۱۲۰۰ تبلت و گوشی به دانش‌آموزان نیازمند

فریادرس با بیان اینکه در سطح استان ۲۳ گروه جهادی در جهاد آموزشی در حال فعالیت هستند، گفت: تعداد گروه‌های جهادی در بخش کرونا و کمک‌های مردمی و مومنانه ۱۹ گروه بودند که بخشی از این گروه‌ها در فضای آموزشی ورود پیدا کرده، به طوری که گرایش گروه‌های جهادی در ابتدا در بحث کمک مومنانه و تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بوده که از مهر ماه فعالیت آن‌ها در حوزه‌های آموزشی بوده و جهت‌گیری فعالیت‌ها تغییر یافته است.

وی از خرید یک هزار و ۲۰۰ تبلت و گوشی برای دانش‌آموزان نیازمند توسط سازمان بسیج فرهنگیان خبر داد و اظهار کرد: تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند که توسط خیرین فرهنگی خریداری شد در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گرفت.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین (ع) همدان به کمک ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومانی معلمان بسیجی در حوزه آموزش اشاره و بیان کرد: کمک‌های غیر نقدی ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده از خیرین فرهنگی ۶۵۰ میلیون تومان است که بخشی از این کمک‌ها در تهیه و خرید گوشی و تبلت و بخشی از آن در تهیه بسته‌های آموزشی هزینه شده است.