چهارشنبه 1400/06/17 - 08:09 hamedan-admin
با هدف پیشگیری و مهار کرونا؛

شرکت ۱۰۰۰ بسیجی همدانی در طرح "شهید سلیمانی"

فرمانده سپاه ناحیه همدان از شرکت ۱۰۰۰ بسیجی همدانی در طرح "شهید سلیمانی" با هدف مهار و پیشگیری از کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان همدان، سرهنگ علی بقایی با بیان اینکه در این طرح، طبق دستورالعمل ابلاغی، تیم‌هایی متشکل از ۱۰ بسیجی، پزشک و پرستار در مجموع ۱۵ نفر در کنترل بیماری کرونا به ارائه خدمات به بیماران می‌پردازند گفت: این افراد در محلات، پایگاه‌های بسیج و مساجد مستقر خواهند شد و طبق فرم مراکز بهداشت و درمان به درب منازل مراجعه و اطلاعات لازم را ثبت می‌کنند.


وی تصریح کرد: شرح حال گرفته شده از بیماران توسط گروه‌های بسیجی در سامانه ۴۰۳۰ شبکه بهداشت ثبت خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با اشاره به اینکه در اجرای طرح شهید سلیمانی سه تیم در نظر گرفته شده است گفت: این تیم‌ها شامل تیم‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی هستند که تیم مراقبتی وظیفه بیماریابی، تیم حمایتی وظیفه ارائه بسته‌های حمایتی در ایام بستری و قرنطینه سرپرستان خانواده‌های نیازمند و تیم نظارتی وظیفه نظارت و سرکشی به مراکز عمومی برای اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی را دارد.

سرهنگ علی بقایی افزود: نظارت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در اماکن عمومی، آموزش و فرهنگ‌سازی به‌منظور پیشگیری از بیماری، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر و درمان سرپایی و کاهش بستری از دیگر برنامه‌های طرح شهید سلیمانی است.

وی افزود: همچنین برخی از افراد که توانایی حضور در مراکز واکسیناسیون را ندارند توسط گروه‌های جهادی با خودرو به مراکز واکسیناسیون انتقال داده می‌شوند و پس از تزریق واکسن به منزل‌شان بازگردانده می‌شوند.

فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت: همچنین هم اکنون بخشی از جامعه‌روستایی قادر به ثبت‌نام در سامانه ثبت واکسیناسیون نیستند که گروه‌های جهادی و پایگاه‌های بسیج روستایی در این زمینه ورود کرده و این افراد را ثبت‌نام می‌کنند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)