شناسه خبر :۱۶۸۲

پرداخت ۱۶۵۷ میلیون تومان کمک ‌هزینه ازدواج به نوعروسان نیازمند همدانی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان گفت: یک میلیارد و ۶۵۷ میلیون تومان به ۵۹۹ نوعروس و نو داماد تحت حمایت، جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج در سال جاری پرداخت ‌شده است.
نسخه مناسب چاپ

جعفر هاشمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جهادی با اشاره به نقش بسیار سازنده ازدواج در زندگی فردی و اجتماعی هر فرد، بیان داشت: در سال جاری به ۵۹۹ نوعروس و نو داماد تحت حمایت، جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج پرداخت ‌شده است.

وی افزود: مبلغ جهیزیه و کمک ‌هزینه ازدواج پرداخت‌شده در هشت‌ماهه سال جاری را، یک میلیارد و ۶۵۷ میلیون تومان به ۵۵۹ نفر بوده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه امروز موانع و مشکلات بسیاری بر سر راه دختران و پسران دم بخت وجود دارد، گفت: کمک به ازدواج جوانان نیازمند و فرزندان مددجوی تحت حمایت یکی از خدمات حمایتی کمیته امداد است که از طریق پرداخت کمک‌هزینه تأمین جهیزیه به دختران و کمک‌هزینه ازدواج به پسران، برگزاری جلسات آموزش مهارت‌های زندگی و انجام مشاوره‌های قبل و بعد از ازدواج انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از خدماتی که کمیته امداد به زوج‌های جوان ارائه می‌دهد، داشتن ازدواج‌هایی موفق و پایدار شدن زندگی مشترک است، گفت: کمترین آمار طلاق و جدایی مربوط به جامعه هدف کمیته امداد است که این مهم در سایه توجه به آموزش و مشاوره‌های تخصصی به این عزیزان محقق شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر ۳۰ هزار و ۳۲ زن سرپرست خانوار نیز تحت حمایت کمیته امداد همدان هستند و از خدمات این نهاد بهره می‌برند.

هاشمی همچنین به ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت نیز اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به هر زن سرپرست خانواری که قصد ازدواج مجدد داشته باشد نیز، کمک‌هزینه ازدواج پرداخت می‌کند و می‌تواند از خدمات دیگر این نهاد مانند تسهیلات اشتغال باهدف کمک به اشتغال‌زایی نیز بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه ۵۱۲ نوعروس و نو داماد تحت حمایت در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج و هدیه ازدواج هستند، تصریح کرد: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد و یا شماره‌گیری #۰۸۱*۸۸۷۷* و واریز مبلغ موردنظر کمک‌های خود را برای شروع یک زندگی ساده برای جوانان فراهم کنند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها