شناسه خبر :۱۷۰۴

کلنگ‌هایی که بی‌هدف زمین می‌خورد

پروژه‌ای که قرار بود روزی باعث اشتغال مردم شود پرونده آن در گوشه بانک خاک می‌خورد و کلنگ آن بیش از دو سال در زمین گیر کرده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، تابستان ۹۴ بود که تبلیغات بسیاری برای کلنگ‌زنی پروژه‌ای در سطح استان همدان انجام می‌شد و آن را نتیجه همایش سرمایه‌گذاری‌های می‌دانستند که هدفش تحول در استان بود.

شهریور ماه سال ۹۴ زمانی که فرمانداری شهرستان نهاوند با سرپرست اداره می‌شد رئیس بنیاد مسکن کشور کلنگ سخت کارخانه قطعات پیش‌ساخته بتنی سبک یا گازی نهاوند را به زمین زد تا برای ۱۰۰ خانواده اشتغال ایجاد کند.

این کلنگ به زمین خورد و بازار سخنرانی و عکس یادگاری داغ بود ولی این پروژه نیز همچون برخی پروژه‌های دیگر شهرستان نهاوند بیشتر به نمایشی مهیج می‌ماند که فقط روز کلنگ‌زنی آن خوب و خوش بود.

ناخوشی پروژه از همان روزهای نخست آغاز شد و پروژه در بلاتکلیفی محض ماند چراکه قبل از تایید و تصویب تسهیلات بانکی پروژه بتن گازی شهرستان نهاوند، عملیات اجرایی آن آغاز شد و حال پروژه‌ای روی دست نهاوند مانده که نه تنها تسهیلاتی ندارد بلکه سرمایه‌گذاری خارجی آن نیز گویا علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری نداشته و از سوی دیگر مشکلات معارض زمین این پروژه حل نشده است.

این پروژه بارها مورد عنایت و توجه محمدناصر نیکبخت استاندار همدان بوده است ولی آیا جناب استاندار از حال و روز این روزهای این طرح بزرگ خبر دارد یا خیر؟

پرونده طرح دو سال در بانک صادرات گیر کرده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه کارخانه بتن گازی در گیر و دار امور بانکی افتاده است، گفت: پرونده طرح دو سال در بانک صادرات گیر کرده است.

حسن ظفری درباره آخرین وضعیت کارخانه بتن گازی AAC نهاوند که سرمایه‌گذار آن بنیاد مسکن کشور است، اظهار کرد: با وجود پیگیری‌های بسیار هنوز تسهیلات بانکی این طرح به تایید و تصویب نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه پرونده این طرح نزدیک به دو سال است که در بانک صادرات گیر کرده است، گفت: سیستم بانکی دو سال است که این طرح را مورد ارزیابی قرار می‌دهد ولی تاکنون آن را تایید نکرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان ابراز امیدواری کرد تا سیستم بانکی نسبت به تعیین تکلیف پرونده این طرح در آینده نزدیک اقدام کند تا بتوان نسبت به خرید تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز این طرح اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه این کارخانه از پروژه‌های همایش سرمایه‌گذاری استان همدان در سال ۹۳ نیست، تصریح کرد: پرونده این طرح با رقم ۱۰۰ میلیارد تومانی در بانک صادرات است که هنوز تعیین تکلیف نشده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها