شناسه خبر :۱۸۲۵

صادرات بیش از ۱۳ میلیون دلار کالا از شهرستان بهار

فرماندار بهار گفت: در هفت ماه امسال صادرات کالاهای شهرستان بهار از گمرک همدان از ۱۳ میلیون دلار نیز گذشته است که با توجه به ۸۱ میلیون دلار صادرات کل استان از گمرک همدان حدود ۱۶ از صادرات کل استان می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، محسن مرادی پناه در کارگروه صادرات غیر نفتی شهرستان بهار که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در بخش صنعت، معدن و تجارت در هفت ماهه سال جاری میزان ۴۰ میلیون دلار از گمرک همدان و ۱۹۵ میلیون دلار از سایر گمرکات صادر شده است.

وی افزود: میزان کل صادرات این بخش به ۲۳۵ میلیون دلار رسیده است که نسبت به هدف ۵۴۰ میلیون دلاری ۴۴ درصد و هدف ۷ ماه ۷۵ درصد است.

فرماندار بهار ادامه داد: مهمترین اقلام این بخش شامل سیلیس، فلدسپات و دولومیت به ارزش ۴۹ میلیون دلار، سیمان در مجموع به ارزش ۱۵.۵ میلیون دلار و سنگ آهن و کنستانتره به ارزش ۳۰.۳میلیون دلار است.

وی تصریح کرد: در بخش جهاد کشاورزی در هفت ماهه سال جاری میزان ۳۵ میلیون دلار کالا از گمرک استان ۱۲۰.۳ میلیون دلار از سایر گمرکات صادر شده و میزان کل صادرات این بخش به ۱۵۵.۳  میلیون دلار رسیده که نسبت به هدف ۳۷۲ میلیون دلاری ۴۲ درصد و هدف هفت ماه ۷۲ درصد تحقق یافته است.

وی ادامه داد: مهمترین اقلام این بخش شامل انواع خشکبار به ارزش ۳۱ میلیون دلار، انواع فرآورده های لبنی به ارزش ۲۱ میلیون دلار، سیب زمینی به ارزش ۱۹ میلیون دلار و گشنیز به ارزش ۷.۵ میلیون دلار است.

مرادی پناه خاطر نشان کرد: در بخش میراث فرهنگی، در هفت ماهه امسال میزان ۶.۳ میلیون دلار از گمرک همدان و ۴.۵ میلیون دلار از سایر گمرکات صنایع دستی (سفال و ...) صادر شده و ۱۰.۱ میلیون دلار درآمد حاصل از گردشگری بوده است.

وی یادآور شد: میزان کل صادرات این بخش به۲۱  میلیون دلار رسیده که نسبت به هدف ۴۵ میلیون دلاری ۴۷ درصد تحقق یافته و مهمترین اقلام سفال به ارزش ۹.۵ میلیون دلار است.

فرماندار بهار ادامه داد: در هفت ماه سال۹۶  صادرات استان از گمرک همدان از نظر ارزشی به ۸۱ میلیون ۶۹۳ هزار دلار و به لحاظ وزنی به ۳۷۲ هزار تن رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۱۴ درصد رشد و از نظر وزنی ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: واردات کالا از گمرک همدان نیز طی این مدت ۲۸ میلیون و ۷۸۱  هزار دلار به وزن ۱۰ هزار و ۳۴۵ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ۱۴۴ درصد افزایش و از نظر وزنی ۵۷ درصد رشد داشته است.

مرادی پناه به صادرات شهرستان بهار اشاره کرد و گفت: در هفت ماه امسال صادرات کالاهای شهرستان بهار از گمرک همدان از ۱۳ میلیون دلار نیز گذشته است که با توجه به ۸۱ میلیون دلار صادرات کل استان از گمرک همدان حدود ۱۶ از صادرات کل استان می‌شود.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها