شناسه خبر :۳۲۰۳

افزایش دو درصدی نرخ مسکن در اسفند ماه/ پیش بینی افزایش نرخ اجازه بها در همدان

عضو هیات مدیره اتحادیه املاک همدان از افزایش ۲ درصدی نرخ مسکن در اسفند سال جاری خبر داد و گفت:افزایش اجاره بها در سال آینده نیز پیش بینی می شود.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی،شهرام رحیم بخش اظهار كرد:در نيمه اول سال۹۶ همچنان رکود سال۹۵ را داشتیم و  در نیمه دوم نیز  به دلیل سیاست های بانک مرکزی در خصوص کاهش نرخ سود سپرده بانکی اعمال کرد در بازار تاثیرداشت.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه املاک همدان با بیان اینکه برخی فعل و انفعالات ارز در کشور نیز در این امر موثر بود، ادامه داد: درسال جاری شاهد افزایش خرید و فروش در بازار مسکن بوده ایم.

 

وی با بیان اینکه در نیمه دوم امسال شاهد رشد۱۱ درصدی در نرخ مسکن و رشد۸.۵ درصدی در حجم معاملات در استان بودیم، افزود: دراسفند نیز شاهد افزایش دو درصدی نرخ مسکن نسبت به ماه قبل بوده ایم.

 

رحیم بخش با اشاره به افزایش۱۳ درصدی حجم معاملات نسبت به میانگین۸ ماه ابتدای سال ، گفت: امسال ۱۰ هزار و۷۳۶ فقره معامله در استان ثبت شد که سه هزار و ۹۰۰ مورد در زمینه اجاره و مابقی در زمینه خرید و فروش و سرقفلی بوده است.

 

وی  با اشاره به اینکه اگر وضعیت اقتصادی کشور به همین روند ادامه پیدا کند سال آینده نیز شاهد رشد حجمی معاملات خواهیم بود، تصریح کرد: در حوزه اوراق گواهی تسهیلات مسکن نیز شاهد رشدحجمی۲۰ درصدی و رشدارزشی۱۴ درصدی بوده ایم.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه املاک همدان با بیان اینکه این موضوع بازار را به سمت بهتر شدن رونق معاملات پیش می برد، خاطرنشان کرد: مستاجران در استان ۹۶ سال خوبی را نداشتند.

 

وی تغییرات در سپرده های بانکی را از عوامل این امرعنوان کرد و گفت: تغییرات در سپرده های بانکی باعث شد مالکان به جای رهن ، اجاره را افزایش دهند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها