کدبانوگری برای تحقق اقتصاد مقاومتی؛
شناسه خبر :۳۲۶۱

شیرینی های خانگی و یک دنیا ذوق بانوان ایرانی/مهمانان نوروزی و شیرین کام شدن آن ها

این روزها هستند کدبانوان تویسرکانی که با پخت و فروش شیرین های خانگی نه تنها ذوق و سلیقه خود را نشان می دهند بلکه این گونه در شب عید به اقتصاد خانواده هایشان هم کمک می کنند.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان؛ کم کم بوی بهار و سال نو به مشام می رسد و لابه لای بوی عطرآگین شکوفه های سرزده از تویسرکان، عطر بی نظیر پخت شیرینی های خانگی هم خودنمایی می کند و اینجا در شهرستان هستند کدبانوانی که با پخت و فروش شیرین های خانگی نه تنها ذوق و سلیقه خود را نشان می دهند بلکه این گونه در شب عید به اقتصاد خانواده هایشان هم کمک می کنند، به نوعی همان تعبیری دیگر از توجه به اقتصاد مقاومتی.

برخی ها در روستاها کلوچه می پزند و برای فروش به بازار می آورند و برخی ها هم شیرینی خانگی.

شکوفه غفاری یکی از کدبانوان تویسرکانی است که با پخت شیرینی خانگی هم هنر شیرین پزی خود را نشان می دهد و هم در تأمین اقتصاد خانواده اش شریک شده است، او این روزها فعالیتش بیشتر شده و شاید کمتر فرصت مصاحبه داشته باشد، با این حال از خوش طعمی شیرینی هایی می گوید که مورد استقبال تویسرکانی ها و حتی اقوام و آشنایان خارج از شهرستان قرار گرفته است.

پسته ای، نخودی، پادرازی، بادامی، مخلوط، شکلاتی و گردویی برخی از انواع شیرینی هایی است که به دست این کدبانوی تویسرکان تهیه می شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها