شناسه خبر :۳۲۹۸

تور کارگاه‌گردی در ۴ شهر همدان برگزار مي‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: در چهار شهر لالجین، همدان، تویسرکان و شهرستان ملایر تور کارگاه‌گردی برپا می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علی مالمیر ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان با اشاره به آیین باستانی برگزاری عید نوروز در ۱۰ کشور جهان همزمان با آغاز بهار طبیعت اظهار کرد: از سال گذشته در استان همدان برگزاری جشن‌های نوروزگاهی با ۱۷۵ برنامه مختلف آغاز شده است.

وی افزود: برنامه‌های نوروزگاهی امسال همدان ۲۳۵ برنامه نوروزگاهی است که توسط اداره میراث فرهنگی همدان برگزار می شود و در شهرستان‌های استان نیز این برنامه‌های نوروزگاهی با مشارکت شهرداری، بخش خصوصی و اداره ورزش و جوانان در ایام نوروز اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ادامه داد: همزمان با آغاز سال جدید و ایام تعطیلات ۱۲ نمایشگاه صنایع دستی در ۲۰۰ غرفه دایر است و در چهار شهر لالجین، همدان، تویسرکان و شهرستان ملایر تور کارگاه‌گردی برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان‌های استان در مجموع ۱۷ جلسه خدمات سفر تاکنون برگزار شده است، گفت: در حال حاضر ۴۰۰ بازدید نظارتی و تیمی توسط دستگاه‌های نظارت در بحث ساماندهی خدمات سفر انجام شده است و برای شهرستان‌ها ۳۵۰ هزار قلم بروشور تبلیغی برای مسافران نوروزی آماده شده است.

مالمیر با بیان اینکه لیست کشیک دستگاه‌های خدماتی در ایام نوروز به دبیرخانه ارسال شود، تاکید کرد: با هماهنگی های انجام شده با اداره مخابرات پارکینگ مخابرات همدان در میدان آرامگاه بوعلی آماده ارائه خدمات به مسافرانی که قصد بازدید از آرامگاه بوعلی را دارند در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال ستاد اجرایی خدمات سفر و ستاد اسکان مسافران در مجتمع عین‌القضات همدانی هستند، تصریح کرد: باید تبلیغات رویداد گردشگری ۲۰۱۸ در هر حوزه هم اسکان و هم ستاد خدمات سفر به صورت گسترده انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه ساماندهی و خدمات ویژه به مسافران در بحث ورودی همدان در جورقان یکی از ضروریات گردشگری است، تصریح کرد: ساماندهی ورودی‌های شهر، گلکاری، خط‌کشی و سرکشی به سرویس بهداشتی اماکن عمومی و پارک ها توسط شهرداری همدان در حال انجام است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها