شناسه خبر :۴۵۴۱

سفال لالجین در ردیف دوم صادرات استان قرار دارد

مدیرکل گمرک استان همدان با بیان اینکه صادرات استان از نظر وزنی و ارزشی دچار شیب منفی شده، گفت: ارزش کالاهای صادرشده از گمرک استان بیش از ۱۶ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد کاهش داشته است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، جمال خشوعی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به آخرین آمار ورود و خروج کالا از گمرک استان اظهار داشت: در دو ماهه نخست امسال بیش از ۳۴ هزار و ۵۵۳ تن کالا به ارزش ۱۶ میلیون و ۳۴ هزار و ۹۵۵ دلار از گمرک همدان صادر شده است.

وی گفت:عمده اقلام صادراتی از نظر ارزشی به ترتیب شامل کشمش، سفال، لبنیات، سیمان، موتور کولر، وازلین بهداشتی، فروسیلیس، شوری و ترشی جات، ظروف پلاستیکی و ظروف تفلون میشود.

خشوعی افزود: از این بین کشمش با بیش از ۳ هزار و ۹۴ تن به ارزش ۳ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۷۰۴ دلار مقام نخست را در بین محصولات صادرشده از استان به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: سفال لالجین هم با بیش از ۳۸۵ تن به ارزش ۲ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۴۱ دلار در ردیف دوم صادرات استان قرار دارد.

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره سایر اقلام صادراتی مطرح کرد: لبنیات با بیش از هزار و ۴۶۵ تن به ارزش ۲ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۲۱۹ دلار، سیمان با بیش از ۲۴ هزار تن و ۴۸۷ تنبه ارزش یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۷۷۹ دلار و موتور کولر با ۲۲۴ تن به ارزش یک میلیون و ۴۰ هزار دلار، مقام سوم تا پنجم کالاهای صادرشده از گمرک استان در فروردین و اردیبهشت ۹۷ را به خود اختصاص داده است.

خشوعی با اشاره به آمارواردات به گمرک استان هم گفت: در دو ماهه نخست امسال ۶۴۶ تن و ۵۴۲ کیلوگرم کالا به ارزش ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۷۴۸ دلار شامل مواد اولیه کارخانهها و ۶۰ هزار تن بذر سیب زمینی به استان وارد شده است.

وی اعلام کرد: این کالاها از کشورهای چین، ترکیه، عمان، آلمان، ژاپن و بلژیک وارد گمرک شده و مقصد کالاهای صادراتی هم عراق، افغانستان، اوکراین، سریلانکا و پاکستان بوده است.

مدیرکل گمرک استان با بیان اینکه صادرات استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی و ارزشی دچار کاهش شده، افزود: در دو ماهه نخست سال گذشته بیش از ۱۲۸ هزار و ۵۷ تن به ارزش ۲۳ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۳۱ دلار از گمرک استان صادر شده است.

خشوعی بیان کرد: مقایسه آمار نشان میدهد که کالاهای صادراتی از نظر وزنی ۷۳ و از نظر ارزشی ۳۱ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش داشته است.

وی با اشاره به واردات بیش از ۳ هزار و ۷۹۳ تن کالا به گمرک استان هم در سال ۹۶ هم گفت: ارزش کالاهای وارد شده به استان در دو ماهه نخست سال گذشته ۱۲ میلیون و ۲۳ هزار و ۹۹۷ دلار بوده است.

خشوعی تصریح کرد: واردات به گمرک استان در سال ۹۷ از نظر وزنی ۸۳ و از نظر ارزشی ۷۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها