شناسه خبر :۴۹۱۶

اجرای طرح پایش و مراقبت بیماری‌های زنبورعسل در شهرستان بهار

رئیس دامپزشکی شهرستان بهار از اجرای طرح پایش و مراقبت بیماری‌های زنبورعسل در این شهرستان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان بهار، بهزاد صادقی اظهار داشت: طرح پایش بیماری های زنبورعسل در شهرستان بهار اجرا میشود.

وی گفت: مبارزه با بیماریهای زنبور عسل و جلوگیری از وارد آمدن خسارت به زنبورداران همواره یکی از اهداف دامپزشکی بوده است و در این راستا برنامه های دقیق پایش، مراقبت و نظارت در زنبورستانهای شهرستان توسط کارشناسان انجام می شود.

صادقی افزود: طرح پایش با هدف بررسی و شناسایی میزان آلودگی کندوها به انواع بیماری ها به خصوص بیماریهای انگلی زنبور عسل اجرا می شود و به منظور رهگیری وضعیت بهداشتی کلنی های زنبورعسل نمونه گیری توسط کارشناسان دامپزشکی انجام و برای بررسی به آزمایشگاه مرجع اداره کل استان ارسال می شود.

وی بیان داشت: همکاری و تعامل بیشتر بین زنبورداران و اداره دامپزشکی نقش مهمی در شناسایی و مبارزه با آفات و بیماری های زنبورعسل و همچنین حفظ جایگاه مناسب تولید کنندگان این حوزه دارد.

صادقی به زنبورداران توصیه کرد: برای تولید محصول سالم و پایدار زنبورستان ها از مصرف سموم و داروهای مجاز و با تجویز دامپزشک استفاده کنند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها