شناسه خبر :۴۹۷۷

۳۸۰۰ فرصت شغلی در استان همدان ایجاد شد

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در سال گذشته ۳۸۰۰ فرصت شغلی با ۵۱ میلیارد تومان اعتبار در استان همدان ایجاد شده است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، سید منصور برقعی ظهر امروز در جشن خودکفایی و توانمندی کار آفرینان و مجریان طرح‌های اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان، اظهار داشت: کیمته امداد امام خمینی(ره) در سال ۹۶ توانسته ۳۸۰۰ شغل را با ۵۱ میلیارد تومان هزینه برای مددجویان ایجاد کند.

‌وی با تاکید بر اینکه ما دستگاه اصلی ایجاد اشتغال در کشور نیستیم، تصریح کرد: اما با این حال توانستیم ۲۰ درصد از اشتغال کشور را برای مددجویان تامین کنیم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه برگزاری جشن‌های خودکفایی اقتصادی و اشتغال به معنای این است که اراده‌های انسانی می‌تواند بر بزرگترین مشکلات غلبه کند، ابراز کرد: برپایی چنین مجلس و محافلی برای همه ما پر از درس است تا فرابگیریم که اراده‌های متبلور شده و غلبه یافته به آسیب‌های درونی و دشواری‌های اجتماعی و خانواده‌های در معرض آسیب قابل حل شدن است، به شرطی که اراده کافی برای تلاش و کار وجود داشته باشد.

برقعی از هم افزایی و همکاری دستگاه‌ها برای کمک به اشتغالزایی مددجویان خبر داد و افزود: شغل های ایجاد شده ناشی از تلاش دسته جمعی همه مسئولانی است که کمیته امداد امداد هم در این زمینه پیگیر آن‌ها بوده است.

وی از تاثیر مطلوب برنامه ششم توسعه در زمینه اشتغال مددجویان خبر داد و گفت: یکی از موضوعات مهم در عرصه مشارکت مردمی که قرار است مورد توجه ویژه قرار گیرد ساماندهی نظام خیرین اشتغال است..

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه همدان دارای خیریه‌های قدیمی و با سابقه است، اظهار داشت: بنابراین این ظرفیت میتواند فرصتی استثنایی را برای کمیته امداد فراهم کند.

برقعی با بیان اینکه کار خیر در زمینه‌های مختلف خوب است اما کار خیر در عرصه اشتغال فضیلتی دوچندان دارد، تصریح کرد: کار خیر در زمینه اشتغال صدقه جاریه‌ای است که می‌تواند فرصت اشتغال را برای دیگری هم فراهم کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از اهمیت کار آفرینی یاد کرد و افزود: کار آفرینی علاوه بر اینکه اشتغال و درآمد خود فرد را تامین می کند می‌تواند چندین نفر دیگر را نیز مشغول کار کند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها