شناسه خبر :۴۹۹۴

نابسمانی‌های اقتصادی کار آمریکای داخلی است/آقایان این پنبه را از گوششان درآورند که دست بسته تسلیم آمریکا شویم

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نابسمانی‌های اقتصادی کار آمریکای داخلی است، گفت: آقایان این پنبه را از گوششان درآورند که دست بسته تسلیم آمریکا شویم.
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، امیر خجسته، با اشاره به نابسمانی‌های اقتصادی و ‌طرح موضوع اقتصاد مقاومتی و اقدامات جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب طی ۱۰ سال گذشته، اظهار کرد: چرا به این فرمایشات عمل نکرده‌ایم و یک سره چشم به آمریکا دوخته‌ایم، آیا آمریکا به ما رحم می‌کند و با ما مذاکره می‌کند.

وی با بیان اینکه همان برجام نمونه‌ای از مذاکره بود که چند سال وقت گذاشتیم، نتیجه آن این‌گونه شد و آمریکا آن را یک طرفه هوا کرد، گفت: ما از روز اول نیز می‌دانستیم آمریکا در مذاکرات برجام این‌گونه رفتار می‌کند، این موضوع درس عبرتی شد برای کسانی که چشم به بیرون کشور داشته و امید به این دارند که با آمریکا می‌شود مذاکره کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تمام مصداق‌هایی که در برجام و موضوعات خارج از کشور وجود دارد آیا به عنوان یک حجت برای ما کافی نیست؛ چرا باز هم به بیرون از کشور چشم می‌دوزیم که اکنون با این شدت، تحریم‌ها پیش می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه باید تهدیدها به فرصت تبدیل، تلاش بر تحقق اقتصاد مقاومتی، ساماندهی نابسامانی‌های اقتصادی و بحث دلار و سکه می‌شد، افزود: در نابسامانی‌های اقتصادی و بازار ارز و طلا، قطعاً دست آمریکا و عوامل آمریکا در داخل در کار است.

خجسته با بیان اینکه اینها کار آمریکای داخلی است، تصریح کرد: کارهایی که اینها انجام می‌دهند می‌خواهند نتیجه این شود که قیمت دلار، طلا و سکه افزایش یابد، نابسامانی اقتصادی ایجادشده و مردم را تحت فشار اقتصادی قرار دهند.

وی با تأکید بر اینکه می‌خواهند در نهایت با بیان اینکه مردم ایران تحت فشار هستند، قدرت خرید ندارند و عصبانی هستند، ما دست بسته تسلیم آمریکا شویم، ادامه داد: آقایان این پنبه را از گوششان درآورند، این صدا را بشکنند و این صدا را از کشور دور کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه مردم و ما نمایندگان مردم می‌دانیم که اینها یک سناریوست که در نهایت، بدون قید و شرط تسلیم آمریکا شویم؛ این یعنی نابود کردن کشور، یعنی کشور را زیر فشارهای استکبار جهانی ببرند و آن ذلت و خواری‌هایی که در گذشته بود را برگردانند.

وی با بیان اینکه آن آقایانی که چشم به آمریکا دارند و این سناریو را بازی می‌کنند، بدانند این سناریوی بسیار خطرناکی است که پیش می‌برند، یادآور شد: خدا نکند این سناریو با این رویه ادامه یابد که به گونه‌ای دیگر برخورد خواهد شد.

خجسته خطاب به دولت‌مردان در کنترل بازار و ارز، اظهار کرد: ۴۴ میلیارد دلار کالای ثبت سفارش شده را وارد کنند، گمرکات و احتکارها نیز کنترل شود؛ اگر این موارد کنترل شود ساماندهی می‌شود اما اگر رها شود و حساسیت نداشته باشیم با مردم سخن گفته نشود و واقعیت‌ها بیان نشود، این آمریکای داخلی است.

وی در توصیه به دولت‌مردان با تأکید بر اینکه اعلام می‌کنیم نگذارید مردم بیش از این تحت فشار قرار بگیرند، گفت: همراه با مفاسد اقتصادی شبکه‌هایی هستند که باید تعیین تکلیف شوند، یعنی ما نمی‌توانیم بازار و ارز را کنترل کنیم، می‌توانیم کنترل کنیم؛ چرا همه سکوت کرده‌اند و منتظرند رهبری سخن بگویند؟

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها