شناسه خبر :۵۴۷۱

عزم مسئولان در کمک به یک خانواده بی‌بضاعت اسدآبادی جزم شد

خبرنگار اسدآبادی با شناسایی یک خانواده بی‌بضاعت در منطقه محروم برگزاری اردوهای جهاد، عزم مسئولان را برای رسیدگی به مشکلات این خانواده جزم کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان،  مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی «سپاهیان محمدرسول الله ۲» در اسدآباد با عنوان اردوهای جهادی در منطقه محروم پشت بیمارستان آغاز شد و افراد مسئول و غیرمسئول در لباس مقدس بسیجی، گوشه‌ای از کار را در دست گرفته و جهادگونه خدمت کردند.

بسیجیان از مدیر تا پزشک در امور فرهنگی و آموزشی خدمات ارائه کردند؛ در حوزه‌های مختلف روانشناسی و اشتغالزایی مشاوره‌هایی ارائه و در لباس روحانیت نیز درس اخلاق تدریس شد.

در این میان خبرنگار مطالبه‌گر ما نیز دست به کاری جهادی زد تا از این قافله عقب نماند و در رزمایشی که به نام «محمد رسول‌الله (ص)» است، قدم و قلمی برداشته باشد.

شناسایی یک خانواده بی‌بضاعت و ساکن در یک خرابه منطقه محروم پشت بیمارستان امیر المؤمنین(ع) گام اولی بود که خبرنگار توانست در حاشیه انعکاس اخبار اردوهای جهادی بردارد.

این خانواده بی‌بضاعت با دو فرزند دختر و یک فرزند پسر، در بدترین شرایط ممکن زندگی سختی را می‌گذرانند، از نعمت گاز محروم و در زمینه بهداشتی نیز از داشتن حمام و سرویس بهداشتی مناسب محروم هستند.

خانواده شناسایی شده زیر پوشش هیچ نهادی نیست و با توجه به نزدیک شدن به مهرماه و بازگشایی مدارس در خرید پوشاک مدرسه فرزندانشان نیز با مشکل مواجه هستند.

در همین راستا با متقاعد کردن مسئولان برای کمک به این خانواده، از آنان خواستیم تا از محلی که این خانواده در آن ساکن بودند و خرابه‌ای بیش نبود، بازدیدی داشته باشند.

حضور مسئولان از جمله فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد، فرماندار، رؤسای ادارات گاز، اوقاف، کمیته امداد، در بازدید از محل اسکان این خانواده بی‌بضاعت مایه دلگرمی بود؛ اگر چه برای پیگیری مشکلات این خانواده، انتظار بیشتری از مسئولان است.

با ورود به محل اسکان این خانواده با صحنه‌هایی مواجه و از آنها بسیار متأ ثر شدیم؛ آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد و... در بین اعضای این خانواده به وضوح دیده می‌شد، در این محل از گاز شهری به طور غیراستاندارد استفاده می‌شد که با ورود رئیس اداره گاز استفاده از آن ممنوع و قرار بر تهیه کپسول گاز تا رسیدگی به مشکلات این خانواده توسط رئیس اداره گاز شد.

رئیس کمیته امداد اسدآباد نیز قول مساعد تهیه خانه برای این خانواده را داد و مسئول بسیج مهندسی نیز با مشارکت در این امر خیرخواهانه پیگیری موضوع را برعهده گرفت؛ رئیس اداره اوقاف و فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد نیز برای تهیه اقلام و البسه دو فرزند این خانواده وعده‌هایی دادند.

با مشاهده وضعیت این خانواده انتظار برای کار و تلاش مسئولان فرهنگی در چنین مناطق محرومی، بیشتر می‌شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها