شناسه خبر :۵۵۲۲

۴۰ گروه جهادی در رزمایش سپاهیان عاشورایی محمد رسول‌الله(۲) در ملایر حضور یافتند

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با اشاره به اینکه هدف از برگزاری دومین رزمایش اقتدار بسیج سپاهیان محمد رسول‌الله خدمت‌رسانی به مناطق محروم و انجام فعالیت‌های عمرانی و غیره است‌ گفت: این رزمایش از ۹ تا ۲۹ شهریورماه امسال به مدت ۲۰ روز انجام می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان، داوود ابراهیمی در گفت‌‌وگو با  خبرگزاری تسنیم در ملایر، با اشاره به اینکه سهمیه ملایر در این رزمایش ۳۰ گروه جهادی بوده است ‌اظهار داشت: در مرحله نخست این رزمایش تا‌کنون ۴۰ گروه جهادی از ۹ شهریور برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم شهرستان اعزام شده و این رزمایش تا ۲۹ شهریورماه ادامه دارد.

وی فعالیت‌های ‌عمرانی، فرهنگی، آموزش کشاورزی و مقابله با آفات کشاورزی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در نقاط حاشیه شهر و مناطق امامزاده عبدالله(ع)، ۱۶ متری شمس‌آباد، سرجو، جعفرآباد و روستا‌های محروم ملایر را از جمله مهم‌ترین اقدامات گروه‌های جهادی در این رزمایش دانست و افزود: هدف دوم برگزاری این رزمایش نمایش اقتدار بسیجیان در راستای ناامید کردن دشمنان و استکبار جهانی، تزریق امید و ایجاد شورونشاط در بین مردم و جوانان است.

سرهنگ ابراهیمی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۶۸۰ نفر روز از بسیجیان شهرستان به اردوهای جهادی اعزام شده‌اند ابراز کرد: از این تعداد ۳۲۵ نفر که شامل ۲۶گروه است به اردوهای یک روزه اعزام شده‌اند.

فرمانده ناحیه سپاه ملایر بیان کرد: در این ‌مدت تعداد ۱۵۰ نفر روز شامل ۱۵ گروه از بسیجیان شهرستان نیز به اردوهای جهادی سه‌روزه در مناطق روستایی اعزام شده ‌و در راستای اجرای طرح همگام با کشاورز با کشاورزان مناطق محروم همکاری داشتند.

وی برگزاری بیش از ۱۰۰ کارگاه مشاوره‌ای توسط بسیج خواهران را از دیگر برنامه‌های اردوهای جهادی بسیجیان شهرستان از ابتدای امسال دانست و تصریح کرد:  فعالیت این اردوها بیشتر در زمینه عمرانی و فرهنگی شامل دیوارنویسی، زیباسازی، اهداء سبد کالا به نیازمندان، برداشت محصول و  برگزاری کارگاه‌های سلامت و ‌مشاوره‌ای در مناطق محروم شهرستان بوده است.

  سرهنگ ابراهیمی اظهار داشت: علاوه بر اعزام این تعداد گروه‌های بسیجی به مناطق محروم شهرستان از ابتدای امسال تاکنون‌ تعداد ۱۸۰نفر روز شامل ۱۷گروه جهادی در قالب اردوهای ۱۰روزه و ۲۵ نفر روز شامل ‌۲ گروه جهادی ۱۰روزه نیز در راستای فعالیت‌های عمرانی و‌ خدماتی به مناطق محروم شهرستان اعزام شده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۸گروه‌ جهادی فعال شناسنامه‌دار در سطح شهرستان داریم گفت: گروه‌های جهادی ۱۰روزه اعزام شده در این مدت در فعالیت‌های عمرانی و آب‌رسانی و توسعه مسجد، اجرای طرح‌های کمیته امداد، ساخت منزل برای مستمندان در روستاهای سنگ‌‌ده، حسن‌آباد و قلعه میرفتاح مشارکت داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۲ گردان بیت‌المقدس بسیجیان شهرستان در رزمایش سپاهیان عاشورایی محمدرسول‌الله(ص)  شرکت دارند عنوان کرد: مرحله سوم این رزمایش پنجم مهرماه در مرکز استان همدان با حضور بیش از  ۲۰ هزار نفر از بسیجیان برگزار می‌شود.

سرهنگ ابراهیمی با بیان اینکه بیش از چهار هزار بسیجی از شهرستان ملایر نیز در این رزمایش ۲۰ هزار نفری استان شرکت می‌کند افزود: با انجام این رزمایش و  نمایش اقتدار بسیج سپاهیان عاشورایی محمد رسول‌الله (ص) یک‌بار دیگر دشمنان نظام اسلامی از اجرای دسیسه‌های خود ناامید خواهند شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با اشاره به اردوهای طرح هجرت ۱۰ روزه دانش آموزان مطرح کرد: از ابتدای تیرماه  امسال بیش از ۱۱۰ نفر روز در قالب ۱۸گروه  از دانش آموزان با اردوهای طرح هجرت دانش آموزان بسیجی فعالیت داشتند و در خدماتی چون زیباسازی مدارس، ساخت یک منزل مسکونی در روستای آورزمان ملایر برای نیازمندان  شرکت کردند.

سرهنگ ابراهیمی اعلام کرد: بسیج سازندگی ملایر با همکاری استان تاکنون در راستای محرومیت‌زدایی، آب‌رسانی در روستای آشاق قلعه، خرید یک قطعه زمین برای ساخت و توسعه مسجد منطقه جعفرآباد ملایر و ساخت یک ‌منزل مسکونی به ارزش ۶۰ میلیون تومان در روستای آورزمان و ده‌ها فعالیت خدماتی و عمرانی دیگر اقدام کرده است.

وی از دیگر اقدامات سپاه ناحیه ملایر در راستای اجرای طرح کرامت به ساخت یک پایگاه فرهنگی در منطقه ۱۶ متری دوم شمس‌آباد ملایر اشاره کرد و خواستار همراهی و همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای پیشبرد اهداف شد.

فرمانده سپاه ملایر با تأکید بر اینکه مهم‌ترین هدف از برگزاری این همایش نشان دادن اقتدار ایران اسلامی، ناامید کردن دشمن و استکبار جهانی و تزریق امید و ایجاد شورونشاط در بین مردم و جوانان است گفت: با برپایی هر چه باشکوه‌تر این رزمایش و یک هم‌افزایی می‌توانیم دشمن را برای همیشه ناکام و امید را در بین مردم تقویت کنیم.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها