شناسه خبر :۶۷۰۴

۲۵ هزار واحد اقتصاد مقاومتی در کشور راه اندازی می شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: به همت بسیج سازندگی ۲۵ هزار واحد خرد اقتصاد مقاومتی در کشور تا پایان سال جاری ایجاد و راه اندازی می شود.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی همدان،‌سردار پاسدار نعمان غلامی  اظهار داشت: هفته بسیج امسال سه هزار طرح اقتصاد مقاومتی بهره برداری شد و تاپایان سال مابقی طرح ها تکمیل می شود.

وی بیان کرد: بسیج سازندگی در حوزه اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از انگیزه ، تجربه و تشکیلات بسیج برای مردمی کردن اقتصاد که یکی از اصول ۲۳ گانه اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب است، تلاش کرده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: این نیرو با حمایت از ایجاد واحدهای کوچک در کشور و در عین حال الگوسازی و معرفی این الگوها دنبال ترغیب و هدایت مردم و جوانان به سمت تولید است.

سردار غلامی گفت: بخشی از منابع پیش بینی شده برای طرح های اقتصاد مقاومتی از بانک مهر اقتصاد در قالب تسهیلات ۱۰ درصد تامین می شود.

وی اضافه کرد: بیشتر واحدهای مورد حمایت بسیج سازندگی خُرد و خانگی هستند که حداکثر ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات به آنها پرداخت شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: بخشی از منابع مورد نیاز اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی به منظور پیشگیری از اتکا به تسهیلات و پایداری طرح ها توسط متقاضی تامین می شود.

سردار غلامی گفت: بسیج سازندگی تاکنون از تسهیلات ۶ درصدی دولتی استفاده نکرده است که امید می رود با رفع موانع استفاده از این تسهیلات کم بهره برای رونق اقتصاد تلاش کرد.

وی بیان کرد: حوزه فعالیت بسیج سازندگی در بخش های سازندگی، محرومیت زدایی، کمک به اجرای اقتصاد مقاومتی و برگزاری اردوهای جهادی با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان است.

سردار غلامی افزود: یک هزار و ۱۵۱ طرح محرومیت زدایی هفته بسیج امسال بهره برداری شد و قرار است این آمار تا پایان سال با تعامل دستگاه های دولتی، کمک خیران و بهره گیری از توان نیروهای جوان و خلاق به هشت هزار طرح برسد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اضافه کرد: با توجه به شرایط تحریم و جنگ اقتصادی و بروز محدودیت ها اما اعضای بسیج سازندگی برای خدمت رسانی بیشتر به مردم در سال جاری میثاق بسته اند.

سردار غلامی اظهار داشت: بسیج سازندگی با تعامل کمیته امداد امام خمینی (ره) در حال ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان است و سال گذشته پنج هزار واحد توسط بسیج سازندگی احداث و بهره برداری شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در آخرین روز از هفته بسیج در جمع بسیجیان تویسرکان سخنرانی کرد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها