شناسه خبر :۹۸۶۱

مساکن آسیب دیده از سیل تا قبل از اتمام پاییز بازسازی شود

فرماندار اسدآباد گفت: بازسازی مساکن آسیب دیده از سیل اوایل سالجاری در شهرستان تا قبل از اتمام پاییز و آغاز فصل سرما باید تکمیل و به انجام برسند
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی، مجید درویشی در ستاد پشتیبانی از اردوهای جهادی و هجرت دانش آموزی شهرستان اسدآباد، اظهارکرد: از اوایل روز بارندگی در ۱۳ فروردین بحث ارزیابی واحدهای خسارت دیده شهری و روستایی اسدآباد شروع و از ۲ هزار و ۲۰۰ واحد ارزیابی شده تعداد ۱۴۰۰واحد احداثی و ۶۶۷ واحد تعمیری تشخیص داده شدند.

وی افزود: در مرحله اول ۳۰۸ فقره تسهیلات در رابطه بامساکن احداثی به شهرستان تخصیص یافت که به بانکها معرفی و عقد قرار داد شدند و تاکنون از این تعداد ۱۴۰ واحد آغاز به ساخت کرده اند. 

وی با بیان اینکه از ۶۶۷ واحد تعمیری نیز تاکنون ۱۰۲ واحد ابلاغ  شده، تصریح کرد: بازسازی مساکن آسیب دیده از سیل اوایل سالجاری  باید  در این شهرستان تا اواخر پاییز به اتمام برسد.

درویشی با اشاره به اینکه ستاد پشتیبانی از اردوهای جهادی بسیج از نقش موثری در کیفیت کار و کاهش هزینه ها وتسریع در این امر دارد، خاطرنشان کرد: احداث و بازسازی ۲۵ واحد از مساکن تخریب شده روستایی سهمیه سپاه این شهرستان بوده که با کمک دستگاه ها و کار جهادی می توان با استفاده از توان و ظرفیت بسیج این سهمیه را  به انجام رساند.

درویشی از افتتاح ۷ پروژه بازسازی مساکن روستایی  آسیب دیده ناشی از سیل شهرستان در هفته دولت خبرداد و گفت:تعدادی از واحدها نیز در هفته دفاع مقدس افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

وی همچنین با اشاره به اینکه سپاه  در بحث امنیتی و  عمرانی ...همواره به خوبی درخشیده، یادآور شد: در ۲۶ مرداد همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به میهن تعدادی پروژه در محله محمود بیگی شامل رنگ آمیزی جداول، لکه گیری آسفالت، زیباسازی، بحث ورزشی و ... رونمایی و به بهره برداری خواهد رسید که هفته گذشته سپاه ناحیه مقاومت شهرستان با دعوت از ۱۶ مدیر کل استانی در اجرای این برنامه  و رسیدگی به مشکلات و مطالبات مردم این محله و طرح کرامت از نقش موثری برخوردار بوده  و برای هر یک از دستگاه ها وظایفی  در محله فوق تعریف شد که در این روز به بهره برداری خواهند رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه خاطرنشان کرد: برای آزمایش بتون وجوش مساکن در حال بازسازی و هزینه به نسبت بالای این آزمایش ها برای مالکین از نظام مهندسی می خواهیم این امر را به کمک شهرداری مرتفع کند.

درویشی همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت نیروهای در حال آموزش در فنی و حرفه ی در رشته برق گفت:از ظرفیت این نیروها برای کاهش هزینه ها در بحث برق کشی مساکن آسیب دیده استفاده شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید مطالبه گر باشند افزود:در غیر این صورت ما مسئولان برای مطالبه از آنان به سراغشان خواهیم رفت و از آنان مطالبه خواهیم کرد.

درویشی با بیان اینکه خبرنگاران و رسانه ها باید شادی و روحیه نشاط را در جامعه خود تزریق و تقویت کنند تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰ میلیارد تومان پروژه قرار است در این شهرستان انجام شود که تعدادی از این پروژه ها را سپاه به انجام خواهند رساند.

وی احداث ۴ خانه عالم ،سوله ورزشی در محله محمود بیگی،تکمیل ساختمان پزشک قانونی، ۲۰ پروژه تکمیل و نگهداری گلزار شهدا، بهسازی ۴۷ روستا،آسفالت جاده ۱۵ روستا و ... را از جمله اقدامات در دست انجام در این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: خبرنگاران با اخبار و  اطلاع رسانی  امیدوار کننده و پرمحتوی در رابطه با روند شتاب رشد و آبادانی و عمران شهرستان  از نقش موثری در اعتلا و تزریق نشاط در شهرستان برخوردار خواهند بود.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت اسدآباد هم اظهار کرد:سهمیه سپاه شهرستان در رابطه با بازسازی مساکن آسیب دیده از سیل ۲۵ واحد بوده که از این تعداد ۲۵باب احداثی و ۵ واحد تعمیری بوده وتاکنون  از ۲۰ واحد احداثی تعداد ۱۴ واحد  و از ۵ واحد تعمیری ۲ ساخت ۲ واحد آغاز شده است.

سرهنگ امید علی الیاسی با اشاره به پیشرفت ۲۵ درصدی سهمیه اختصاص یافته به بسیج شهرستان در رابطه با بازسازی و تعمیر مساکن آسیب دیده خاطرنشان کرد: شهرستان اسدآباد در سطح استان در راستای این امر جزو نواحی برتر استان بوده و تاکنون توسط بسیج شهرستان ۱۴۷ میلیون تومان کمک مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی برای ساخت و تعمیر مساکن آسیب دیده شهرستان جمع آوری شده است.

وی اضافه کرد:رسانه ها  با اطلاع رسانی های خوب خود از نقش موثری در جمع آوری هر چه بیشتر کمک های مردمی در راستای بازسازی و احداث و تعمیر مساکن آسیب دیده ناشی از سیل شهرستان خواهند داشت.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها